Antidopingový seminář 2024

Připravujete se na jarní soutěže SKFČR anebo teprve uvažujete o startu na podzimních pohárových a kondičních soutěžích 2024? Zúčastněte se speciálního Antidopingového semináře, který připravil Svaz kulturistiky a fitness České republiky ve spolupráci s Antidopingovým výborem ČR před začátkem soutěžní sezóny.

Na základě doporučení Národní sportovní agentury navázal Svaz kulturistiky a fitness České republiky užší spolupráci s Antidopingovým výborem ČR. Tato spolupráce je jedním z plusových faktorů pro rozhodování o udělení dotací. Výsledkem společného jednání je první Antidopingový seminář pro závodníky, trenéry a rozhodčí SKFČR.

POZOR! Účast na semináři (osobní nebo prostřednictvím streamu) je povinná pro všechny závodníky, kteří chtějí startovat na jakékoliv soutěži v roce 2024! Osobní účast na semináři je povinná pro všechny reprezentanty (všichni závodníci, kteří se chtějí účastnit ME nebo MS 2024) a pro pražské závodníky a trenéry. Pro ostatní účastníky bude probíhat online stream, během kterého se bude namátkově kontrolovat účast. Bližší informace, ohledně způsobu přihlášení do online přenosu, budou zveřejněny před seminářem.

Informace + způsob registrace:

Seminář proběhne v Praze ve Sportovním areálu Rokytka (ukázat na mapě) v sobotu 24. února od 10:00 do 12:00 hodin. Účast na semináři je samozřejmě ZDARMA. Ze semináře bude probíhat online stream.

Přihlášky můžete poslat po přihlášení do Vašeho SKFČR účtu zde:

Přihlásit se na seminář

Program semináře:

10:00 až 11:30 (medicínský blok)

  • moderátor bloku o antidopingu z medicínského hlediska: MUDr. Ladislav Svoboda, PhD. - lékař na Klinice tělovýchovného lékařství a rehabilitace ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, dopingový komisař pro UEFA
  • komentátor problematických odborných témat z medicínského hlediska: Prof. MUDr. Ivan Šterzl, CSc. - Vedoucí Oddělení klinické imunoendokrinologie v Endokrinologickém ústavu

11:30 až 12:00 (právní blok)

  • JUDr. Jan Exner, PhD. - advokát specializující se na sportovní právo a právo EU, rozhodce Rozhodčího soudu pro sport (CAS) v Lausanne.
  • Téma tohoto bloku budou právní aspekty užívání zakázaných látek a rizika s tím spojená, možné sankce a postihy.

Hosty semináře budou Lukáš Roubík a Petr Vaniš.

 

Přihlášky můžete poslat po přihlášení do Vašeho SKFČR účtu zde:

Přihlásit se na seminář

Úřední hodiny sekretariátu

Středa 12:00 - 18:00 hod

Ostatní dny telefonicky 17:00 - 20:00 hod

737 651 578
Krátké zprávy

Partneři